(+371) 67 222 070

Pirm - Sest: 11:00 - 19:00

LouvreBrendi

Chopard

CHOPARD” PASAULE

Autoritatīvo Šveices pulksteņu un juvelierizstrādājumu ražotāju raksturo nepārspējama kvalitāte, radošums un veiksmīgs novatoriska dizaina, mūsdienu tehnoloģiju un meistarības tradīciju apvienojums.
Divdesmitā gadsimta sešdesmitajos gados savā dzimtā pēdējam pulksteņmeistaram Polam Andrē Šopardam bija jāatzīst nenovēršams fakts: neviens no viņa dēliem nevēlējās uzņemties ģimenes uzņēmuma vadīšanu. Tajā pašā laikā jaunais juvelieris un pulksteņmeistars Karls Šojfele no Pforcejmas, kas ir Šveices un Vācijas pierobežā, meklēja piemērotu uzņēmumu, lai to iegādātos. Divu uzņēmumu dibinātāju mazdēli drīz vien saprata, ka ir viens otru atraduši, un 1963. gadā, gandrīz 100 gadus pēc tam, kad Luijs Vilis nodibināja savu uzņēmumu, Pols Andrē pārdeva savu uzņēmumu Karlam Šojfele. Jaunais Šojfele modernizēja uzņēmumu un izveidoja pamatus veiksmīgai uzņēmējdarbībai greznumpriekšmetu jomā. Pols Andrē Šopards turpināja strādāt uzņēmumā līdz pat savai nāvei 1968. gadā.
    
Galvenokārt ģimenes uzņēmums

„Chopard” ir absolūti neatkarīga ģimenes uzņēmuma pozīcija. Karla un Karinas Šojfele un viņu bērnu Karla Frīdriha un Karolīnas, kuri ir valdes locekļi, vadībā visā pasaulē atzītais uzņēmums ir piedzīvojis galvu reibinošus panākumus līdz ekskluzīvo pulksteņu un juvelierizstrādājumu industrijas virsotnēm.

Karolīna pārzina ekskluzīvās rotas, dārglietu un sieviešu pulksteņu dizainu un ražošanu, kā arī atbild par uzņēmuma filiālēm, kas nodarbojas ar parfimēriju un izsmalcinātiem aksesuāriem. Viņa vada starptautiskās pārdošanas mazumtirdzniecībā. Viņas vecākais brālis Karls Frīdrihs vada darbu Flurjē fabrikā, kur tiek izstrādāti un ražoti slavenie L.U.C. pulksteņmehānismi. Viņš vada arī vīriešu pulksteņu ražošanas filiāli un nodarbojas ar visiem pārējiem uzņēmuma menedžmenta aspektiem.
Ģimenes padome regulāri pulcēja, lai apspriestu visus korporatīvos jautājumus: sākot ar stratēģiju un beidzot ar jaunajiem produktiem un dizainu. Noris spraiga un auglīga viedokļu apmaiņa, neiztiek arī bez pārsteigumiem. Tā, piemēram, Karolīna ieradās uz tikšanos, nesot līdzi mazu maisiņu ar sārtiem briljantiem. „Toreiz,” viņa atceras, "man piedāvāja iegādāties šos retos dārgakmeņus par ļoti izdevīgu cenu. Man nebija ne jausmas, kā tos varētu izmantot mūsu rotu un pulksteņu kolekcijā. Taču, kad rēķins nokļuva uz mana tēva galda, man bija nepieciešams pamatojums.” Sārtiem briljanti tika izmantoti vienā no veiksmīgākajām un neparastākajām „Chopard” kolekcijām – La Vie en Rose.

Mūsdienīgajā ražotnē Pforcejmā (Vācijā) un Meirinē (Šveicē, netālu no Ženēvas) strādā daudzi augsti kvalificēti profesiju pārstāvji – dizaineri, juvelieri, pulētāji, atslēdznieki instrumentālisti, slīpētāji un gravieri. Ar lielu mīlestību pret detaļām un nepārspētu precizitāti, viņi darina vērtīgas rotas un pulksteņus.

„Mēs sazināmies ar mūsu darbiniekiem,” saka Karls Frīdrihs Šojfele, „un allaž esam gatavi apspriest ar viņiem jebkādus jautājumus.”

„Chopard” – vertikāli integrēts uzņēmums

Vertikāli integrētā „Chopard” ražošana  – tie ir 35 dažādi darbības virzieni, visi ražošanas posmi noris pašā uzņēmumā, ņemot vērā hronoloģisko secību. Uzņēmuma profesionālo mācību centrs piedāvā programmas dažādu, ar pulksteņiem un dārglietām saistītu specialitāšu apgūšanai.

„Greznību rada cilvēks”
(Karls Frīdrihs Šojfele)


Dizains, pētniecība un izstrādes. Šī nodaļa izstrādā dizainu, pilnveido un izstrādā jauno izstrādājumu mehānismus, korpusus un aproces. Šeit liela nozīme ir pieredzei un meistarības noslēpumu zināšanām, radošai domāšanai un inovāciju izjūtai. Augsti kvalificēti tehniķi, rasētāji, IT speciālisti šeit veido trīsdimensiju modeļus. Šeit tiek radīti visi jaunie modeļi.
Izejvielu sagatavošana – zelta kausēšana. Atšķirībā no vairuma uzņēmumu, kas darbojas šajā jomā, „Chopard” patstāvīgi kausē zeltu un ražo sakausējumus baltajam un dzeltenajam zeltam. Tas nozīmē, ka visa izejmateriālu sagatavošana notiek „Chopard” ražošanas telpās Meirinē.
Pulksteņu korpusu un aproču ražošana. Šajā apakšvienībā strādā dažādu profesiju pārstāvji, tādēļ minēsim tikai dažus: mehāniķi, marķētāji, korpusu konstruktori, korpusu pulētāji.
Juvelierizstrādājumi. Šajā nodaļā strādā tādu profesiju pārstāvji kā juvelieri, ķēdīšu izgatavošanas speciālisti, gravētāji, slīpētāji, apslīpētāji un citi.
Mehānismu ražošana un pulksteņu montāža. Pieredzējuši pulksteņmeistari parasti spēj izgatavot dažādas pulksteņu detaļas. Šīs augsti kvalificētās profesijas apgūšanai ir nepieciešama četrus gadus ilga stažēšanās. „Chopard” darbojas arī „sarežģītā” nodaļa, un daudziem uzņēmuma pulksteņiem ir „Poinçon de Geneve” zīmogs, kas ir uzticamas lieliskas kvalitātes garantija, kā arī tie ir apliecināti ar COSC hronometra sertifikātu.
Apvienojot visus šos darbības veidus zem „viena jumta”, „Chopard” ir ieguvis tiesības ar lepnumu saukties par ražotāju.

Ekstravagantas dizaina idejas

1976. gadā „Chopard” dizainerim radās lieliska doma, kas gan kļuva par nopietnu izaicinājumu tehnologiem: „Happy Diamonds” koncepcija – pulksteņi ar „peldošiem” briljantiem. Jaunais dizains izraisīja sensāciju un tajā pašā gadā ieguva Bādenbādenes Zelta rozi – vienu no prestižākajām balvām. Jaunā koncepcija padarīja „Happy Diamonds” par vienu no visveiksmīgākajām „Chopard” kolekcijām. Pazīstamais ar arabeskām un ziedu motīviem rotātās lāses formas motīvs ir kļuvis par Karolinas Gruozijas–Šojfeles izveidotās populārās kolekcijas "Casmir" atpazīstamības zīmi. Pirms dažiem gadiem „Chopard” iepazīstināja ar kolekciju „Pushkin”. Apceļojot Krieviju, Karolina Gruozija–Šojfele baznīcu zeltītajos kupolos smēlās iedvesmu un pēc tam izveidoja izcili sievišķīgo kolekciju, kas izceļas ar elegantām un harmoniskām formām. Kolekcijā „Pushkin” Karolina Gruozija–Šojfele izmantojusi novatorisku briljantu, pērļu un zelta apvienojumu. Pulksteņi no kolekcijas „Ice Cube” ir ietverti kvadrātveida korpusā un pārklāti ar briljantu kvadrātiņiem. Kvadrāta motīvs šajā kolekcijā ir noteicošā līnija – ārkārtīgi striktais dizains efektīvi izceļ briljantu skaistumu.

Karnevāls, samba un pludmales idille... Kolekcija „Copacabana” ir dzīvespriecīga un krāsaina kā pasaulē visslavenākā pludmale. Arabesku motīvi un košie daudzkrāsainie pilieni, briljantu apvienojums ar rubīniem un maigi sārtajiem un ceriņkrāsas safīriem.

Dārgakmeņu un pulksteņu kolekcija „Haute Joaillerie” ir it kā ārpus laika. Pulksteņi ir rotāti ar grezniem briljantu un dārgakmeņu ornamentiem. Fantāzija un gaume ir acīmredzama gan klasiskajos, gan modernajos modeļos, kas izgatavoti, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Greznās dārglietas padara vēl apburošākas to īpašnieces un izceļ to personīgo valdzinājumu un šarmu. Katra lieta patiesi ir šedevrs.

„Chopard” piedāvā arī plašu aksesuāru klāstu: brilles, ekskluzīvus parfīmus, zīda futrāļus un izsmalcinātu porcelānu – tas viss ir nopērkams visos „Chopard” salonveikalos un veikalos.